Rubriky

TOP 5 článků za rok 2023 dle zobrazení

Přejeme Vám šťastný nový rok 2024 a plno úspěchů jak v pracovním životě, tak v tom osobním. Nemůžeme si odpustit takové menší ohlédnutí se za rokem 2023 tady na CADBIMu. V tomto článku se podíváme na prvních 5 článků z hlediska zobrazení.

Žebříček

1. Export .NWC z Revitu

V tomto článku si rozebereme způsoby exportu RVT souborů do Navisworks a nastavení exportu. Export do formátu .NWC se používá pro zobrazení Revit modelu v software Autodesk Navisworks. Dají se exportovat celé modely a jednotlivé 3D pohledy. S pomoci CCTools můžete provádět I hromadný export.”

2. Práce s Excelem a Wordem v prostředí Autodesk Construction Cloud

Pro produktivní práci bez ztrát dat v Excelu a Wordu v prostředí Autodesk Construction Cloud je potřeba znát jeho chování. Jak pracuje v online prostředí, v kombinaci s desktopovými verzemi Excelu a Wordu a nebo jen v desktopových verzích? V tomto článku si ukážeme zásady, které je potřeba při workflow dodržovat, abychom nepřišli o celodenní práci nebo důležitá data.”

3. Klenby

Klenby pomocí komponenty na místě jsou už minulostí. Vytvořili jsme pro vás kruhovou a eliptickou  parametrickou klenbu, se kterými je práce o mnoho snazší a rychlejší.”

4. CCtools – Generátor schémat

V našich končinách je povinné již od dokumentace ke stavebnímu povolení přikládat seznamy výrobků. Tato možnost nám v Revitu dosud chyběla. Pomocí nového nástroje v CCtools je možné vytvoření výkresů se schématy oken a dveří s popisy a to zcela automaticky.”

5. Počátky v Revitu 

Počátky v Revitu jsou body, pomocí kterých si dokážete správně umístit reference a propojit projekty. Existují Vnitřní počátek, Základní bod projektu a Bod zaměření. Při založení nového projektu (pokud nebylo v šabloně nastaveno jinak) leží na jednom společném místě. Ukážeme si základní rozdíly a způsoby použití.”

Těšíme se na rok 2024, kdy Vám budeme opět pravidelně přinášet články ze světa BIM.

 

 

print

Poprvé jsem se s Revitem setkala během svých studií na ČVUT, Fakultě stavební v Praze, kde jsem se mu věnovala dva semestry ve volitelných předmětech. Zaujal mě natolik, že jsem se rozhodla ho využít v diplomové práci a téma jsem volila tak, aby to bylo možné. Už během školy a následně i po škole jsem pracovala v projekční kanceláři, kde jsem se věnovala stavařině, hlavně pak rekonstrukcím škol. V té době a v té konkrétní kanceláři se ale Revit nijak nevyužíval a já jsem se mu chtěla věnovat. Když pak přišla příležitost pracovat právě v Cadconsultingu, moc dlouho jsem neváhala a přidala jsem se k týmu. Ze začátku pro mě bylo vše výzvou – přechod ze stavařiny do týmu TZB, modely na úplně jiné úrovni, než jsem byla zvyklá ze školy. Na Cadconsultingu mám ale ráda, že se zde člověk neustále rozvíjí, má se od koho učit a cítí podporu ve svém rozvoji. Momentálně se věnuji implementacím Revitu, výrobě rodin a modelařině.

Napsat komentář