V tomto článku si rozebereme způsoby exportu RVT souborů do Navisworks a nastavení exportu. Export do formátu .NWC se používá pro zobrazení Revit modelu v software Autodesk Navisworks. Dají se exportovat celé modely a jednotlivé 3D pohledy. S pomoci CCTools můžete provádět I hromadný export.

Příprava 

Standardně Revit nepodporuje export .NWC formátu, proto si potřebujeme nainstalovat doplněk Navisworks NWC File Export Utility dostupný na webu Autodesk pro příslušnou verzi Revitu. 

Po stažení a instalaci  se v Revitu objeví nové nabídky na záložkách Soubor a Doplňky –> Externí. 

Nastavení exportu 

Pro spuštění exportu musí být otevřen soubor Revit a případně nachystán 3D pohled, který chcete vyexportovat. 

Stisknutím tlačítka Navisworks settings se otevře okno nastavení exportu. 

Tady můžeme definovat jaké součásti modelu a jak se vyexportují: parametry, připojené CAD formáty, místnosti atd. 

Nejdůležitějším je parametr Export – definuje export celého projektu, aktualního pohledu nebo výběru. 

Hromadný export 

Pro hromadný export většího počtu modelů můžete využit nástroj CCTools IFC/NWC Exporter. 

Po spuštění se vyexportují .NWC soubory všech modelů ve zvolené složce. Modely se otevírají automaticky jeden po druhém a vy tak nemusíte vysedávat u PC a čekat než se export provede, abyste mohli spustit další. Více o dalších nástrojích CCtools najdete zde.

print

4 Responses

   • lukas_v

    Ok, už jsem se k tomu dostal. Bohužel tento hromadný export neumožnuje žádné nastavení (ani IFC ani NWC), např. počátky, co exportovat apod. Je plánované vylepšení této funkce o další nastavení exportu (jako při standardním exportu jednotlivých souborů?)

   • Adam Stančík

    Aplikace umožňuje nastavení jak NWC, tak i IFC exportu. Nastavení IFC exportu je bráno z dostupných konfigurací pro export IFC, kde se tyto konfigurace zobrazí v dialogovém okně po spuštění exportu. Nastavení NWC probíhá jiným způsobem a to relačním. Pod soubor -> Export -> NWC -> Navisworks settings je možné nastavit všechny parametry exportu, které se následně použijí při spuštění samotné aplikace.

Odpovědět