Architektura

Klenby

Klenby pomocí komponenty na místě jsou už minulostí. Vytvořili jsme pro vás kruhovou a eliptickou  parametrickou klenbu, se kterými je práce o mnoho snazší a rychlejší.

Jak klenby fungují?

U definice tvaru je možnost volby šířky a výšky na obou koncích klenby, dále pak celkové délky a tloušťky konstrukce. Klenby jdou mezi sebou vzájemné řezávat, takže udělat jejich křížové protnutí není žádný problém. Navíc lze jimi ořezávat i ostatní prvky v modelu, což je také velmi užitečné například v případech, kdy klenba přechází do klenutého otvoru ve stěně. Ořezový tvar uvnitř kleneb má proto možnost variabilního protažení do stran i do hloubky, aby tohoto výsledku šlo snadno dosáhnout.

Závěr

Práce s parametrickými klenbami je velice jednoduchá a ušetří spoustu času například při pasportizaci historických objektů, u kterých by bylo použití komponent na místě velice zdlouhavé. Výše zmiňované klenby a spoustu dalších knihovních prvků najdete v naší AS knihovně zde.  Potřebujete i knihovny pro další profese nebo aplikace, které zvyšují vaší produktivitu? Mrkněte zde.

print

První zkušenosti s Revitem jsem začal nabírat na ČVUT a dále je rozvíjel hned po dokončení studia. Mám za sebou práci na projektech do Dubaje, podílel jsem se na tvorbě modelů nových stanic metra v Praze pro METROPROJEKT a.s. a v současné době dubajské projekty vedu.

Napsat komentář