CCtools, CCapps a CClibrary

CCtools – Generátor schémat

V našich končinách je povinné již od dokumentace ke stavebnímu povolení přikládat seznamy výrobků. Tato možnost nám v Revitu dosud chyběla. Pomocí nového nástroje v CCtools je možné vytvoření výkresů se schématy oken a dveří s popisy a to zcela automaticky.

Generátor schémat

Nástroj automaticky vytvoří výkresy všech jedinečných, zvolených prvků, které se nacházejí v projektu. Na výkresu se zobrazí schématický obrázek – pohled na daný prvek a popis, který je přizpůsoben dle konkrétní požadavky a zvyklostí uživatele.

Použití

Po spuštění je v nástroji několik možností nastavení. Nastavení samotného výkresu a nastavení pohledu. V prvním případě variantu vytvoření, následně umístění na výkres a volíme typ razítka/výkresu, na které dané schémata chceme generovat.

 

V nastavení pohledu volíme konkrétní vzhled schémat. Všechny možnosti vycházejí z možností, které jsou známé v projektu a není nutné je podrobně popisovat.

Důležitým nastavením je výběr popisku, na jehož základě je vygenerován vzhled. Pokud by vás zajímal podrobný návod k aplikaci, najdete ho na tomto odkazu.

Závěr  

Výsledkem této aplikace je tabulka oken nebo dveří, hotová do pár minut včetně kompletního popisu, kót a schématického obrázku. I zdánlivě jednoduché činnosti, které dokážeme zautomatizovat, nám mohou ušetřit čas a nervy, které při nich ztrácíme. Aplikace několikrát ušetří čas při projektování a výrazně omezuje chybovost projektu, proto tuto aplikaci doporučujeme všem architektonickým a projekčním kancelářím. Máte k této aplikaci nebo i jiným zpětnou vazbu, rádi byste si nechali vytvořit aplikaci na míru? Napište nám na info@cadconsulting.cz.

print

Nina je součástí architektonicko-stavební části v Praze. Věnuje se konzultacím, tvorbě modelů a rodin. Vystudovala obor Architektura a Urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. S Revitem začala pracovat už v prvním ročníku na vysoké škole a uchvátil ji natolik, že se rozhodla mu věnovat i po dokončení magiterského studia.

Napsat komentář