proBIM

proBIM 2024: Představení řečníků 2

Již brzy nás čeká letošní ročník konference proBIM a my Vám přinášíme první přehled řečníků a jejich témat, na které se můžete těšit. Nezapomeňte, že proBIM 2024 se tentokrát koná 13.6.2024 v Home of AVT Group ve Voděrádkách a pokud jste si ještě neuložili toto datum do kalendáře, neváhejte tak učinit nyní. Dnes Vám představíme Kateřinu Schön a Tomáše Lendvorského.

 

Kateřina Schön

Kateřinu Schön je projektovou manažerkou působící v České agentuře pro standardizaci – ČAS a letos ji můžete uslyšet během vstupu o novinkách v legislativě a Datovém standardu staveb. Dozvíte se informace o aktuálním stavu Datového standardu staveb, dalších přílohách agentury ČAS a možnostech vzdělávání v souvislosti se zákonem o BIM.  

Kateřina je, mimo jiné, certifikovanou projektovou a facility a manažerkou a bývalou členkou pracovní skupiny NERV v oblasti KPI a mezinárodní organizace PuREnet (Real Estate) za Českou republiku. Je vždy usměvavá, důsledná v dotahování projektů do konce, spolehlivá a orientovaná na klientské potřeby. Umí propojovat témata, osoby a poskytovat služby Public Affairs. Má zkušenosti s tvorbou strategií, plánů, projektů, včetně jejich řízení v oblastech stavebnictví,

informačních technologií, správy majetku, procesního řízení, problematiky BIM a FM a v oblasti enviromentálního rozvoje. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Získala pracovní zkušenosti a orientaci na výsledek v soukromém sektoru a později zastávala řadu vedoucích a manažerských pozic i v rámci veřejném sektoru. Pracovala jak v ČR, tak i v zahraničí. 

V současné době žije nejvíce metodou BIM, kdy projektově řídí tvorbu datového standardu staveb ČR a související činnosti a její největší současnou výzvou je vzájemný respekt a porozumění mezi všemi osobami stavebního trhu.

Téma: Novinky v legislativě a Datovém standardu staveb 

                                                                                       

 

Tomáš Lendvorský

Tomáš Lendvorský je Senior technický specialista ze společnosti Autodesk a velmi skromně o sobě tvrdí, že jej baví technologie, projektování a stavebnictví vůbec. Být na špici technologií vnímá jako vzrušující místo a podle jeho slov, má to štěstí, že se mu ho dopřává plnými doušky. V rámci jeho přednášky se můžete těšit na Autodesk Construction Cloud. 

„Pomocí mých znalostí inženýrství a geodézie, a více než 15letými zkušenostmi s implementací řešení Autodesku, se snažím firmám zlepšovat jejich procesy, aby z dostupných technologií vytěžili co nejvíce. Není to sice vždy jednoduchá práce, protože setrvačnost a obava ze změn je v tomto sektoru vcelku zakořeněna, ale když vidím úspěšné firmy s naší technologií, je to o to větší satisfakce. Můj souběžný sportovní život mě naučil nic nevzdávat bez boje a toho se 

držím.“ 

Tomáš vystudoval Fakultu stavební, obor Geodézie a kartografie. Po krátké kariéře geodeta začal pracovat v oblasti CADu a produktů na 3D modelování – podpora, školení a uživatelské programování. V Autodesku prošel několika pozicemi a v současné době má na starosti práci se zákazníky a partnery. Jeho úkolem je aktivně seznamovat odbornou veřejnost se širokým AEC portfoliem Autodesku. 

Téma: Autodesk Construction Cloud 

 

Další řečníky a jejich témata Vám budeme postupně odhalovat v následujících dnech.

print

S Lucií se můžete setkat v Brně v rámci architektonicko-stavebního týmu. Věnuje se implementacím BIM technologií, konzultační činnosti a zabývá se problematikou BIM managementu. Mimo to je také modelářem rodin a modelů staveb. Lucie studovala obor Architektura a urbanismus na Fa VUT v Brně, během kterého získala zkušenosti se softwarem Revit a působila jako projektant. BIM vnímá jako smysluplný a efektivní nástroj k realizaci architektonických vizí, které výrazně ovlivňují vnější prostředí, v němž žije každý z nás, a proto je její snahou aktivně se podílet na zvyšování úrovně stavebnictví.

Napsat komentář