proBIM

proBIM 2024: Představení řečníků

Již brzy nás čeká letošní ročník konference proBIM a my Vám přinášíme první přehled řečníků a jejich témat, na které se můžete těšit. Nezapomeňte, že proBIM 2024 se tentokrát koná 13.6.2024 v Home of AVT Group ve Voděrádkách a pokud jste si ještě neuložili toto datum do kalendáře, neváhejte tak učinit nyní. Představování řečníků začneme právě u AVT Group.

 

Petr Vlček

Petr je ředitelem společnosti AVT Group, jejíž sídlo je zároveň místem konání letošní konference. Věnuje Vám spolu s  Rudolfem Vyhnálkem úvodní slovo a dozvíme se v rámci Petrova vstupu to nejzajímavější o Recyklaci v architektuře, jak jinak, než v souvislosti s kouzelným Home of AVT Group a audiovizuální technologií, kterou se jeho firma zabývá

Petr nad sebou nechtěl mít šéfy a korporaci. Audiovizuální technika ho bavila, založil si firmu na její instalaci a dnes má jeho AVT Group za sebou více než dvě stovky velkých zakázek. Od akustických přestaveb místností přes ozvučení sportovních hal až po rekonstrukce divadel a kulturních domů. A z pěti pracujících v rozpadajícím se domě vyrostla firma, která dává práci stovce lidí. Na bývalé skládce…Hergot… 

Témata: 1) Úvodní slovo, 2) Recyklace v architektuře

 

Jiří Toul

Jirka má v ATV Group na starost chod akustické laboratoře, řízení projektů akustiky a digitalizace budov a řízení kvality. Během jeho workshopu budete mít i vy možnost si skenování budov vyzkoušet sami. 

Dříve pracoval jako aplikační inženýr souřadnicové měřicí techniky, z velké části šlo o práci s laser skenery a bodovými mračny či sítěmi.  

Vystudoval VUT v Brně, obor metrologie a řízení kvality. Jeho diplomová práce byla oceněna nadací Preciosa. 

 

Téma: 1) Skenování budov v praxi 

 

 

František Pecháček

František je vizuální umělec působící v oblasti digitálních médií ve firmě AVT Group a v rámci jeho přednášky pronikneme do možností AR (rozšířené reality) jako nástroje pro kooperativní práci.

František vystudoval Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, má za sebou víc než 20 realizací videoprojekcí pro činoherní a operní inscenace. Spolupracoval s pražským Národním divadlem, Divadlem na Vinohradech, Národním divadlem moravskoslezským, budapešťským Vigszinhasz ad. Věnuje se video mappingu a 3d grafice.
 

Téma: 1) AR jako nástroj pro kooperativní práci 

 

 

Další řečníky a jejich témata Vám budeme postupně odhalovat v následujících dnech.

print

S Lucií se můžete setkat v Brně v rámci architektonicko-stavebního týmu. Věnuje se implementacím BIM technologií, konzultační činnosti a zabývá se problematikou BIM managementu. Mimo to je také modelářem rodin a modelů staveb. Lucie studovala obor Architektura a urbanismus na Fa VUT v Brně, během kterého získala zkušenosti se softwarem Revit a působila jako projektant. BIM vnímá jako smysluplný a efektivní nástroj k realizaci architektonických vizí, které výrazně ovlivňují vnější prostředí, v němž žije každý z nás, a proto je její snahou aktivně se podílet na zvyšování úrovně stavebnictví.

Napsat komentář