proBIM

Odborná konference pro BIM se blíží

Odborná technická konference pro BIM se bude konat 31. října – 1. Listopadu 2019. O organizaci se stará společnost cadconsulting, přední český implementátor technologie BIM.

Na akci se sejde řada architektů, inženýrů, technických specialistů a dalších zájemců o technologii BIM. Nabitý den a půl dlouhý program zahrne jak přednášky, tak odborné workshopy.

V čem bude konference pro BIM jiná

Na rozdíl od ostatních BIM konferencí, které jsou zaměřené na obecnější témata spojená s technologií BIM, na naší můžete očekávat informace více technického a hlavně praktického charakteru od odborníků z oboru stavebnictví i strojírenství. Prezentující se podělí o své know-how, o osvědčené postupy ale i slepé uličky, kterými si prošli v reálných projektech. Naším cílem je nejenom sdílet technické know-how, ale také praktické zkušenosti. Vybraná přednášená témata si budou návštěvníci moci vyzkoušet na prakticky zaměřených workshopech s využitím platformy Autodesk® Revit®,“ říká Rudolf Vyhnálek, jednatel pořádající společnosti cadconsulting.

Na co se můžete těšit

Záměrem konference je rozšířit BIM komunitu a vytvořit platformu pro pravidelné potkávání. Proto se bude první večer odehrávat neformální networkingové setkání všech účastníků konference a klientů cadconsulting. Toto setkání pomůže architektům i dodavatelům nalézt partnery pro realizaci dalších BIM projektů. Řečníci pro BIMu 2019 mají letité zkušenosti z praxe, proto je konference primárně určena těm, kteří chtějí načerpat cenné know-how o BIMu.
Hlavní část se bude skládat z několika přednášek, kde naši odborníci spolu se zástupci vybraných společností budou společně prezentovat praktické pozitivní i negativní zkušenosti z reálných projektů,“ popisuje dále R. Vyhnálek. V programu najdete témata, jako například „Nasazení BIM a projektové řízení v architektonicko-stavebním ateliéru“, „Reálné a nereálné požadavky na BIM & TZB“, ale i „Zkušenosti a úskalí při zadávání zakázek s požadavkem BIM.“

V části workshopů pak zcela konkrétní postupy, jako například „Jak na výkopy nebo stavební jámu“, „Omítky: Jak správně modelovat a vykazovat“ nebo „Možnosti spolupráce statika a stavaře“.
Témata workshopů: Vykazování ve vzduchotechnice prakticky, Jak efektivně spolupracovat mezi profesemi, Revit Clinic: Když Revit potřebuje doktora, ad.
Vstup včetně cateringu na celý dvoudenní program a doprovodné eventy stojí 4 900 Kč bez DPH. Registrace online na www.pro-bim.cz.

Celý program a registrace na konferenci na www.pro-bim.cz

Pořadatel konference

cadconsulting je konzultační společnost zaměřená na implementaci BIM technologie. Klientům pomáhá s jejím zavedením již od roku 2009. Soustředí se na přechod z 2D CAD řešení na BIM s využitím aplikace Autodesk Revit®. Pomocí implementace pomáhá klientům používat platformu Autodesk BIM při zachování stávající produktivity práce. Společnost cadconsulting se snaží o standardizaci BIMu v České republice, a proto jsou její zástupci aktivními členy Odborné rady pro BIM (czBIM) a Technické normalizační komise TNK 152. Má pobočky v Praze, Brně a Plzni.
www.cadconsulting.cz

print

Blíže k BIM technologiím jsem se dostala až při své pracovní zkušenosti ve společnosti cadconsulting, kde se jako projektový manažer věnuji i oblasti vzdělávání ohledně BIM technologií a certifikacím na Autodesk aplikace. I jako laik vidím v informačním modelování budov obrovský potenciál a přirozený vývoj, kterému by se měl přizpůsobit každý, kdo nechce ve světě stavebnictví usnout na vavřínech.

Napsat komentář