proBIM

proBIM 2024: Představení řečníků 5

Registrace na letošní ročník konference již probíhá a my Vám přinášíme další přehled řečníků a jejich témat, na které se můžete těšit. Nezapomeňte, že proBIM 2024 se tentokrát koná 13.6.2024 v Home of AVT Group ve Voděrádkách. Dnes Vám představíme Kristýnu Velikovskou, Tomáše Beránka a Ninu Gáťovou.

 

Kristýna Velikovská

Kristýna je součástí brněnského týmu společnosti cadconsulting, kde se v rámci sekce TZB zabývá tvorbou modelů a rodin. Jako absolventka oboru Vodní hospodářství a vodní stavby na Fakultě stavební v VUT v Brně, kterému se více než 5 let věnovala v projekční činnosti a výzkumných projektech, tak obohacuje společnost cadconsulting o další oblast stavebnictví a to jsou právě vodní stavby. S Kristýnou, jakožto s milovnicí dobré kávy, se budete moci setkat samozřejmě u kávovaru, ale hlavně ji uslyšíte na přednášce Autodesk Tandem. 

Téma: Autodesk Tandem
 

 

 

                                                                                     

Tomáš Beránek

Tomáš je senior konzultant BIM a je součástí MEP týmu společnosti cadconsulting. Jeho domovská kancelář je v Brně a zároveň běžně navštěvuje u klienty při implementacích či školeních. Pro Tomáše je BIM jedinou možnou cestou k projektování a snaží se ji tak i propagovat a občas i obhajovat. Pomáhá najít optimální cesty, jak pomocí doplňků do Revitu zjednodušit práci projektantům profesí, a proto mu například vděčíme i za správu a rozvoj CClibrary pro TZB část. Dále je Tomáš jedním z pilotů dronů, které cadconsulting využívá například k tvorbě mračen bodů fotogrametrickou metodou. Na letošním ročníku konference proBIM jej potkáte na workshopech Nejčastější chyby při exportu do IFC a Automatizace tvorby modelu v Revitu.
 

Tom vystudoval gymnázium v Uherském Hradišti a Fakultu stavební VUT v Brně v oboru pozemní stavitelství, kde na magisterském studiu objevil Revit a už se jej nepustil. Praxi má i z architektonického atelieru, kde mimo projektanta pozemních staveb zastával také funkci BIM manažera a podílel se na implementaci BIMu v projekčním týmu. Je milovníkem sportů všeho druhu, LEGA a technologií.  

Témata: Nejčastější chyby při exportu do IFC, Automatizace tvorby modelu v Revitu
  

Nina Gáťová

Nina je součástí brněnského architektonicko-stavebního týmu společnosti cadconsulting. V rámci své praxe se věnuje převážně konzultacím, tvorbě modelů a laser scanningu. Díky zkušenostem s moderními technologiemi současného BIM a její zvídavé povaze se můžete těšit na velmi zajímavou přednášku na téma Speckle a konverzační AI, kterou Vás, spolu s kolegou Artemem Polevschchikovem, provede během odpoledního programu. 

 

Nina vystudovala obor Architektura a Urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. S velkým zájmem sleduje vývoj technologií a AI nástrojů, které by mohly být přínosem v oboru stavebnictví. V osobním životě se navíc vzdělává i v právní oblasti, což ji umožňuje věnovat se BIM opravdu všestranně a aplikovat legislativu týkající se BIM v praxi bez jakýchkoli problémů. 

 

Artem Polevshchikov

Artem je součástí pražského architektonicko-stavebního týmu společnosti cadconsulting. Jako BIM konzultant se převážně zabývá tvorbou BIM modelů a vším, co je s tím spojeno. Vystudoval bakalářský obor stavební inženýrství v Moskvě a magisterské studium úspěšně dokončil na VUT v Brně. 

Před nástupem do cadconsulting Artem pracoval několik let v projekční kanceláři v Brně. Díky svým zkušenostem a zájmu o nové technologie se nyní aktivně věnuje využití AI a IT ve stavebnictví, zejména v oblasti analýzy dat z BIM modelů.  

Artem neustále sleduje nejnovější trendy v oblasti BIM a snaží se je aktivně implementovat do praxe. Jeho cílem je maximálně využít potenciál BIM modelů a pomocí pokročilých nástrojů z nich extrahovat cenná data pro optimalizaci stavebních procesů a zefektivnění spolupráce v rámci projektových týmů.  

Téma: Speckle a konverzační AI 

 

Registrace již byla spuštěna, neváhejte si své místo zajistit na našem e-shopu.

 

Další řečníky a jejich témata Vám budeme postupně odhalovat v následujících dnech.

print

S Lucií se můžete setkat v Brně v rámci architektonicko-stavebního týmu. Věnuje se implementacím BIM technologií, konzultační činnosti a zabývá se problematikou BIM managementu. Mimo to je také modelářem rodin a modelů staveb. Lucie studovala obor Architektura a urbanismus na Fa VUT v Brně, během kterého získala zkušenosti se softwarem Revit a působila jako projektant. BIM vnímá jako smysluplný a efektivní nástroj k realizaci architektonických vizí, které výrazně ovlivňují vnější prostředí, v němž žije každý z nás, a proto je její snahou aktivně se podílet na zvyšování úrovně stavebnictví.

Napsat komentář