Tato nenápadná a pro spoustu lidí možná neznámá funkce Přemístit vám pomůže dostat vizualizaci návrhu na vyšší úroveň. Tento nástroj se hodí při tvorbě 3D vizualizací a 3D schémat objektu.

Smyslem této funkce je vytváření prezentačních pohledů, které mohou hezky ukazovat, jak model stavby vypadá uvnitř. Umožňuje také tvoření jednoduchých schémat postupu výstavby.

Jak na to?

Tuto funkci lze použít pouze ve 3D pohledu, je dobré si proto založit nový 3D pohled, který budete následně upravovat. Výsledného „rozpadnutí“ modelu docílíte naposouváním jednotlivých částí modelu do vhodných směrů.

Nejprve je tedy potřeba označit určitou část modelu, kterou chcete přemístit. Po kliknutí na nenápadnou ikonku na kartě Upravit se u vybraných prvků objeví ovládací šipka, kterou lze ve všech směrech pohybovat.

Postupně lze vytvořit takový rozklad modelu, jaký je potřeba. Každou z posunutých částí lze také označit čarou trajektorie, která odkazuje na výchozí pozici, případně ji tlačítkem Obnovit vrátit zpět.

Závěr

Veliká výhoda je, že se tímto rozkladem neupravuje 3D model projektu, ale všechny úpravy jsou vázané pouze na ten pohled, ve kterém se pracuje. Není proto třeba se obávat, že by došlo k poškození modelu nebo v něm připravené dokumentaci.

Použití této funkce je velmi intuitivní a určitě sami naleznete spoustu dalších využití.

print

Odpovědět