V září 2022 byla vydána 2. verze našeho doplňku pro Revit, CCLibrary. V tomto článku Vám popíšeme, co je nového, a porovnáme CCL2 Online s první verzi knihovny.

CCLibrary?

Předtím, než se pustíme do článku, připomeneme, že CCLibrary je komerční knihovna rodin a šablon od společnosti cadconsulting. Obsahuje přes 3500 rodin a nabízí také šablony pro projekty v Revitu. Knihovna umožňuje nahrávaní i vlastních rodin do složky „Lokální“, ty se ovšem nachází pouze ve Vašem účtu.

 

CCLibrary 2 Online – novinky

Nová verze knihovny CCLibrary 2 Online je založena na principu online knihovny prvků. To znamená, že pokud máme přístup k internetu, můžeme využít tuto knihovnu z jakéhokoliv zařízení s OS Windows. Stačí se jen přihlásit pomocí e-mailu a hesla.

 

Knihovna podporuje Revit o verzích 2019-2023.

Pozor, od 1.9.2022 se za nejnižší verzi Revitu považuje Revit 2020, nově vznikající rodiny z CC dílny jsou z tohoto důvodu modelovány v Revitu 2020.

Na výběr máme 2 možnosti použití této knihovny. Buďto si nainstalujeme do Revitu doplněk a bude se nám otevírat online knihovna, nebo knihovnu budeme využívat přes webový prohlížeč na https://www.cclibrary.cz/revitlibrary. Nevýhodou druhého způsobu je to, že si nejdříve musíme rodinu stáhnout k sobě do počítače a následně ji můžeme nahrát do projektu v Revitu pomocí vložení rodiny. Tímto způsobem ale můžeme využít CCL2 Online i s LT verzí Revitu, což byl náš hlavní cíl. Zpřístupnit naši knihovnu právě LT verzi.

Rozdíly oproti předchůdci

Design knihovny byl trochu upraven, ale struktura je pro uživatele velmi intuitivní a pochopitelná. Oproti staré verzi v sobě online knihovna již obsahuje nejen rodiny, ale i šablony projektů. Nepotřebujete tedy hledat šablony u sebe na počítači ve složce „Dokumenty“. Online verze knihovny nám také umožnila přidat novou funkci “Detekovat nyní”, pomocí níž je možné zkontrolovat rozdíly knihovny na serveru a u uživatele na PC. Knihovnu je poté možné jednoduše aktualizovat. Tato nová funkce je zpřístupněná nejen pro rodiny a šablony firmy cadconsulting, ale i pro rodiny vlastní uložené ve složce Lokální.

Závěr

Jako uživatel knihovny CCLibrary můžu rozhodně doporučit přechod na novou verzi. Správa knihovny je nyní mnohem pohodlnější. Vše je na jednom místě a nemusí se složitě vyhledávat, zda jsou jednotlivé rodiny aktuální. Kontrolu celé knihovny lze spustit přes možnost “Detekovat” a jednoduše zaktualizovat vše na nejnovější verzi.

print

Odpovědět