Mračná bodů se stále častěji používají jako zdroj pro vytváření modelu v Revitu. Občas může být práce s mračnem náročná, hlavně kvůli nepřehlednosti, případně náročnější ovladatelnosti. V tomto článku si přineseme několik tipů, které nám práci s mračnem usnadní.
Nastavení viditelnosti
Viditelnost mračna bodů je specifická pro jednotlivé pohledy. Pomocí Přepsání viditelnosti/zobrazení, můžete jednotlivá mračna bodů vypínat/zapínat a také přepisovat jejich vzhled. Na kartě Mračna bodů si můžete upravit barevný režim. Na výběr máte z 5 tipů režimů. Nejčastěji se však využívá zobrazení v RGB, jednobarevné a normály.
V Revite je možnost změnit i zobrazení pozadí, což nám v některých případech a v kombinaci se změnou barevného režimu může také usnadnit práci.
Práce s mračnem
Při tvoření modelu, je nejlepší využívat malých rozsahů pohledu. Ať už se jedná o řezy nebo půdorysy, je dobré nastavit rozsah od 150-500mm. Čím je větší rozsah, tím větší zbytečných bodů a opačně při příliš malém rozsahu je zobrazených bodů nedostatek.
Pomalý Revit v důsledku mračna
Mračna bodů mohou zpomalovat chod aplikace, hlavně při velkých projektech a stavbách a když je v projektu několik souborů s mraky bodů. V takovém případě je důležité používat ořezové kvádry a ořezové pohledy. Pokud máte jednotlivá mračna rozdělena, je také možné využít pracovní sady, do kterých tato mračna umístíme a tím se zrychlí i start i chod aplikace Revit.
Závěr
Modelace pomocí mračna je výborný způsob jak zpracovat model objektu, hlavním cílem při práci s mračnem bodů je snížení množství informací v jednotlivých pohledech a úprava jejich viditelnosti.