BIM

IFC 4.3 schválena

Po řadě vylepšení a změn z předchozích fází procesu ISO získala IFC 4.3 100% schválení a bude tedy v nadcházejících týdnech oficiálně zveřejněna. 

IFC 

IFC neboli Industry Foundation Classes je mezinárodním standardem a normou dat pro BIM poskytující jednak výměnný formát pro uplatnění konceptu openBIM a zároveň umožňuje pomocí datového schématu standardizovaně digitálně popisovat a kodifikovat zastavěné prostředí.  

IFC 4.3 

Dosud byly dlouhou dobu jedinými oficiálními verzemi IFC 2×3 z roku 2007 a IFC 4 z roku 2017 a nyní se po dlouhé době dočkáváme IFC 4.3, která oproti zmíněným starším verzím zahrnuje datové schéma pro popis dopravních staveb. 

Závěr 

Další informace k této velké události naleznete na stránkách buildingSMART nebo czBIM.

print

S Lucií se můžete setkat v Brně v rámci architektonicko-stavebního týmu. Věnuje se implementacím BIM technologií, konzultační činnosti a zabývá se problematikou BIM managementu. Mimo to je také modelářem rodin a modelů staveb. Lucie studovala obor Architektura a urbanismus na Fa VUT v Brně, během kterého získala zkušenosti se softwarem Revit a působila jako projektant. BIM vnímá jako smysluplný a efektivní nástroj k realizaci architektonických vizí, které výrazně ovlivňují vnější prostředí, v němž žije každý z nás, a proto je její snahou aktivně se podílet na zvyšování úrovně stavebnictví.

Napsat komentář