BIM

Proč uvažovat o certifikaci v oblasti BIM aplikací

… aneb 5 důvodů, proč se stát certifikovaným profesionálem Autodesku

Už jste někdy přemýšleli, čím se ve svém profesním životě odlišit od zástupu ostatních absolventů či projektantům, aniž byste museli absolvovat půlroční stáž v zahraničí či byste byli výhercem některé z mezinárodních cen v architektuře a stavebnictví?

Nechcete dlouhé roky čekat a doufat, že si vaše vysněná firma všimne vašich kvalit a nabídne práci snů, či byste rádi vystoupili z davu co nejdříve? Společnost Autodesk umožňuje podstoupit zkoušku v autorizovaných centrech. To vám umožní získat certifikaci na vaše znalosti a dovednosti v rámci různých softwarů. Oficiálně tak prokážete své schopnosti a orientaci v nejnovějších verzích jejich produktů.

Pojďme se podívat na důvody, proč se tímto certifikovaným profesionálem stát.

  1. Mějte něco navíc a mějte to potvrzené

Certifikát je dobrý způsob, jak se odlišit a zviditelnit před ostatními absolventy či kolegy v oboru. Pokud se zatím nemůžete pochlubit rozsáhlou praxí či mezinárodními úspěchy, a přesto byste se chtěli ucházet o místo ve firmě, po které již dlouhodobě pokukujete, oficiální certifikát je dobrý způsob, jak zaměstnavatele upozornit na to, že vaše dovednosti uvedené v životopise nejsou smyšlené, ale opravdu je ovládáte na profesionální úrovni.

  1. Celosvětová platnost certifikátu

Pokud byste chtěli absolvovat půlroční stáž či rovnou usilovat o stále místo v zahraničí, budete se potýkat s konkurencí z celého světa. Češi, jak všichni víme, mají sice zlaté ručičky, ale vždy je vhodné o vašich dovednostech personalistu či výběrovou komisi přesvědčit certifikátem. Ten je celosvětově platný a současně je zaštítěn přímo společností Autodesk. Tzn. je vždy dobré mít jedno eso v rukávu, a tím může být právě certifikát profesionála.

  1. Renomé Autodesku

Autodesk je pro projektanty něco jako Google pro ajťáky. Řadí se mezi nejznámější společnosti vyvíjející aplikace pro projektování a produkty Autodesku jsou používány velkým počtem projektantů a architektů. Autodesk je prostě firma, která má zvuk. A mít jejich certifikaci v CV bude vypadat dobře!

  1. Získejte ty nejlepší projekty

Přemýšlet můžete také o certifikaci pro své vlastní zaměstnance. Jde o dobrý způsob, jak získat konkurenční výhodu. Na dnešním přeplněném trhu je každá možnost zvýšit šance při získávání projektů a zakázek důležitá. Certifikací svých projektantů tak nejen že jako firma zvýšíte svoji věrohodnost a utvrdíte svoji pozici odborníků, celkově to však  prospěje i vašemu PR a tuto skutečnost můžete uvést i do dokumentu BEP.

  1. Certifikát, logo a ještě databáze profesionálů nejen na stránkách Autodesku!

Jak už víte, po úspěšném absolvování zkoušky se zařadíte do komunity profesionálů, kteří se mohou chlubit celosvětově platným certifikátem. Taktéž budete zařazeni do oficiální databáze certifikovaných odborníků společnosti Autodesk a získáte právo užívat logo Certified professional, které budete moci použít například na vašem LinkedIn profilu, v životopise, na vizitkách či webových stránkách nebo v hlavičce e-mailu. Nezapomeňte, že graficky zpracovaná informace vždy upoutá větší pozornost než odrážka v záplavě textu, a tak je logo jen dalším ze způsobů, jak na sebe upozornit a vystoupit z řady.

Ukázka loga certifikovaného profesionála na aplikace

Revit
Revit
Autodesk
Autodesk
3DS MAX
3DS MAX

print

Blíže k BIM technologiím jsem se dostala až při své pracovní zkušenosti ve společnosti cadconsulting, kde se jako projektový manažer věnuji i oblasti vzdělávání ohledně BIM technologií a certifikacím na Autodesk aplikace. I jako laik vidím v informačním modelování budov obrovský potenciál a přirozený vývoj, kterému by se měl přizpůsobit každý, kdo nechce ve světě stavebnictví usnout na vavřínech.

Napsat komentář