Dopravní stavby

Převod na 3D sítě – komplexní nástroj pro BIM

 

V rámci praxe projektování se člověk vždy setká se zaměřením stávajících inženýrských sítí pouze v 2D. Práce s nimi je většinou obtížná a pro další postup promítání komplikovaná a to jak v jednotlivých přílohách projektu (Podélné profily, příčné řezy, apod.), tak pro samotné promítání ve 3D.
Nová funkce SGCivilTools “Převod na 3D sítě” nyní umožňuje převést 2D křivky na 3D a navíc z nich automaticky vytvořit 3D tělesa. Funkce se navíc nezaměřuje pouze na podzemní sítě s daným krytím pod volným terénem, chodníkem či vozovkou, ale dokáže vytvořit i nadzemní vedení s konstantní výškou bez ohledu na povrch nebo s výškou kopírující zadaný povrch. V rámci funkce lze také vytvářet ochranná pásma nebo například 3D tělesa na základě jiné známé 3D křivky a promítnout si tak navrženou kanalizaci pod zachycenou komunikací.

print

Matěj je součástí dopravního týmu a věnuje se všemu spojenému s programem Civil 3D. Konzultace, školení, testování podsestav a implementace BIM ve sféře projektování liniových staveb je jeho hlavní náplní. Vystudoval obor Dopravní systémy a technika se specializací na projektování silnic a dálnic na ČVUT v Praze. V rámci fakulty se rozhodl ještě pokračovat na postgraduálním studiu, kde si vyzkoušel předávat své znalosti výukou a vedením bakalářských prací. Svou tříletou praxi v oboru projektování silnic a dálnic ve všech stupních projektové dokumentace získal v projekční kanceláři na pozici projektanta.

Napsat komentář