CCtools, CCapps a CClibrary

CCtools – Zarovnání textu

Práce s textovými poli v Revitu nám občas může při práci dělat vrásky. Proto jsme do doplňku CCtools přidali nový nástroj pro zarovnání textu a popisek.

Použití

Pomocí tohoto nástroje máte možnost zarovnávat hromadně text a popisky vertikálně nebo horizontálně. V okně si vybereme z možností, které nám nástroj nabízí a na základě kterých se bude text nebo popisek zarovnávat. Může to být Vertikálně/Horizontálně/Pomocí čáry. Prvně vybíráme prvek pro zarovnání, tzv. vzor. To může být jeden z textů nebo čára, ​​podle kterých se následně budou zarovnávat všechna ostatní textová pole. Potom pomocí tlačítka vybrat vybereme všechny prvky, které chceme, aby byly po vzoru zarovnány. Po dokončení nezapomeňte v levém horním rohu kliknout na tlačítko dokončit, tím se všechny texty zarovnají ve zlomku sekundy. 

Jiné funkce

V tomto nástroji máme ještě několik funkcí, které můžeme využít při práci s texty nebo s popiskami. Pokud chceme na výkrese tyhle texty odsadit o konkrétnu hodnotu, tak využijeme nástroj odsazení a zadáváme hodnotu v mm.  

Jestli máme některé texty natočené a chceme, aby byli zarovnány a taky natočené, je možné zakliknout tlačítko natočit, pokud lze. Tím se nám texty nejen zarovnají ale taky natočí.  

 

Závěr  

Na texty nelze použít příkaz „zarovnat“, a právě proto vznikl tento nástroj.

I zdánlivě jednoduché činnosti, které dokážeme zautomatizovat, vám mohou ušetřit čas a nervy, které při nich ztrácíte. Máte nápad na další doplněk? Napište nám! 

print

Nina je součástí architektonicko-stavební části v Praze. Věnuje se konzultacím, tvorbě modelů a rodin. Vystudovala obor Architektura a Urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. S Revitem začala pracovat už v prvním ročníku na vysoké škole a uchvátil ji natolik, že se rozhodla mu věnovat i po dokončení magiterského studia.

Napsat komentář