CC aplikace

Analyzujte své návrhy LPS pomocí CCBlesky!

Další z našich aplikací, kterou jsme vypustili do světa, je aplikace s názvem CCBlesky. Jak už sám název napovídá, aplikace vám pomůže s navrhováním LPS a v dnešním článku si ukážeme, jaké jsou její možnosti.

Doplněk můžete koupit na tomto odkazu.

 CCBlesky

Po instalaci a aktivování licence se aplikace objeví na kartě „CCapps“. Aplikace pracuje pomocí metody valící se koule. Samotné uživatelské rozhraní je rozděleno do tří částí.

V první části aplikace je potřeba si zvolit třídu LPS. Na základě zvolení správné třídy LPS dojde v rodinách valících se koulí, které jsou součástí aplikace, k výběru správného poloměru a u rodin jímacích tyčí k výběru správného úhlu.

V druhé části aplikace se nachází možnosti, kterými můžeme valící se koule umístit do našeho projektu a zkoumat, zda je náš návrh v pořádku. Valící kouli umisťujeme vždy tak, že klikneme na možnost v aplikaci „CCBlesky“, následně klikneme na prvky dle možnosti CCBlesku a vybereme “dokončit” vpravo nahoře. Můžeme využít tyto možnosti:

  • 2 body – klikneme na „2 body“ ve střední části aplikace a vybereme kliknutím 2 body (rodiny jímacích tyčí či nějaké jiné rodiny) a na tyto 2 body nám aplikace po dokončení „nasadí“ valící se kouli. V dolní části obrázku vidíte jímací tyče se zapnutou Viditelností ochranného prostoru.
  • 3 body – principiálně se chová stejně jako předchozí možnost, ale valící se koule se „nasadí“ pomocí 3 bodů.
  • Hrana a bod – díky této možnosti můžete analyzovat projekt pomocí valící se koule jedním bodem, který může zobrazovat jímací tyč a hranou.
  • Hrana s hranou – umožňuje vyhodnocení situace pomocí 2 hran.

Hrana a rovina – vyhodnocuje umístění valící se koule pomocí hrany a roviny, například zábradlí a terénu.

  • 2 body a rovina – analýza mezi 2 body a rovinou.
  • N-bodů – umístění valící se koule mezi N-bodů.
  • Regeneruj – aktualizace již se nacházejících valících se koulí. Jestliže pohnete například jímací tyčí, která sloužila jako bod pro vytvoření valící se koule a nebo změníte třídu LPS, nemusíte tu stávající mazat a přidávat novou. Stačí kliknout na „Regeneruj“ a valící koule se poposune tak, aby opět doléhala k oběma jímacím tyčím.

Je nutno podotknout, že všechny valivé koule jsou 3D a jestliže si to vybrané použití a situace žádá, dojde k vyskládání více valících se koulí vedle sebe. Příkladem může být situace z obrázku k „Hrana a rovina“. Zde jsou koule vyskládané po celé délce hrany.

V třetí části aplikace je už pouze jedna funkce, kterou je „Jímací tyč“. Funkce dělá to, že vloží do Vašeho projektu rodinu jímací tyče.

Tyto jímací tyče jednoduše umístěte na svůj objekt, jak jste zvyklí. V jeho vlastnostech, v tomto případě na levé straně, nastavte délku jednotlivých jímačů, jejich výšku od překážky a viditelnost ochranného prostoru. Dále se v tomto stejném místě dozvíte ochranný úhel a objem ochranného prostoru.

Po umístění veškeré ochrany proti blesku proveďte analýzu pomocí valící se koule, kterou jsme si už představili.

Závěr

Aplikace CCBlesky umožňuje zanalyzovat své návrhy LPS.

print

Poprvé jsem se s Revitem setkala během svých studií na ČVUT, Fakultě stavební v Praze, kde jsem se mu věnovala dva semestry ve volitelných předmětech. Zaujal mě natolik, že jsem se rozhodla ho využít v diplomové práci a téma jsem volila tak, aby to bylo možné. Už během školy a následně i po škole jsem pracovala v projekční kanceláři, kde jsem se věnovala stavařině, hlavně pak rekonstrukcím škol. V té době a v té konkrétní kanceláři se ale Revit nijak nevyužíval a já jsem se mu chtěla věnovat. Když pak přišla příležitost pracovat právě v Cadconsultingu, moc dlouho jsem neváhala a přidala jsem se k týmu. Ze začátku pro mě bylo vše výzvou – přechod ze stavařiny do týmu TZB, modely na úplně jiné úrovni, než jsem byla zvyklá ze školy. Na Cadconsultingu mám ale ráda, že se zde člověk neustále rozvíjí, má se od koho učit a cítí podporu ve svém rozvoji. Momentálně se věnuji implementacím Revitu, výrobě rodin a modelařině.

Napsat komentář