CCicon je šikovný nástroj. Jak už jeho název napovídá, upravuje ikony RVT, RFA, RFT a RTE souborů na základě verze, ve které byly uloženy, dokáže rozlišit lokální projekt od centrálního a nejen to…

Co tedy umí CCicon?

Ve které verzi Revitu byl soubor vytvořen?

Na obrázku vidíte, jak vypadá složka s různými soubory v různých verzích Revitu před a po instalaci CCicon. Nenápadná čísla na ikonách indikují verzi aplikace. Navíc také červená barva značí soubory centrálních modelů. Obě tyto funkce jsou velice užitečné.

Po instalaci CCicon vidíte ikony takto

Otevírání souboru v odpovídající verzi Revitu 

Máte-li na svém počítači naistalováno více verzí Revitu, tak jste se již téměř jistě setkali s touto hláškou.

Upgrade modelu

Pokud upgrade nevyvoláte cíleně, je toto okno skoro stejně otravné, jako když vypínáte notebook s úmyslem rychle se sbalit a odejít a objeví se tohle:

Probíhá konfigurace aktualizace pro Windows 10.

Dokončeno: 10%

Nevypínejte počítač.

Tvůrce CCicon na tohle myslel, a proto se snažil uživatele ochránit před nechtěným upgradem při otvírání projektů dvojklikem z průzkumníka souborů. Standardně jsou RVT, RFA, RFT a RTE  soubory otevírány v té verzi Revitu, která byla používána jako poslední. Pokud však máte na svém PC nainstalované CCicon, pak tento nástroj při poklepání na soubor rozezná, ve které verzi byl vytvořen, a pokud je příslušná verze programu v počítači naistalována, otevře projekt právě v ní.

Co když máte pouze vyšší verzi, než ve které byl projekt uložen?

Máte možnost se rozhodnout, do jaké verze chcete upgradovat, nebo otvírání zrušíte a potřebnou verzi doinstalujete.

Výběr verze Revitu

A co když je kolega, který vám posílá soubor, který je opravdu nadčasový?

Tak to si budete musel bohužel pár let počkat…

Nadčasová verze Revitu 🙂

CCicon je nástroj, který vznikl na základě požadavků lidí, kteří s Revitem dnes a denně pracují. Navíc je zcela zdarma. Tak proč jej nepoužívat? 

Odkaz pro stažení najdete na cctools.cz.

print

Odpovědět